STOP vodnému kameňu, korózii a baktériam Legionella

Vodný kameň a korózia v potrubiach a následne aj všetkých napojených agregátoch či spotrebičoch, v systémoch rozvodov spotreby vody ( diaľkových rozvodných sieťach alebo v domácich rozvodných systémoch) spôsobuje užívateľom nemalé finančné straty, často spojené s rizikom havárie. Podľa svetových štatistík sa priame straty vplyvom korózie vo vzťahu k hrubému národnému produktu pohybujú vo väčšine krajín okolo 4%. Pritom dnes už existuje niekoľko metód, ktoré zabraňujú usadeninám v potrubí a v niektorých prípadoch súčasne pôsobia aj ako ochrana proti korózii.

Novinkou, ktorá k nám prichádza, je galvanická úprava vody, ktorá súčasne:

  1. odstraňuje vodný kameň

  2. zastavuje koróziu

  3. a zabraňuje premnožovaniu baktérií Legionella.


1. Galvanickým procesom uvoľňované elektróny zinku na seba nabaľujú čiastočky vápnika, horčíka a ďalších prvkov vo vode stopovo obsiahnutých. Vytvára sa tak molekula aglomerát, ktorý nemá schopnosť sa usadzovať v potrubí. Tento nový aglomerát pri svojej ceste potrubím odstraňuje aj vodný kameň, ktorý už bol v potrubí usadený. Proces nemá žiadny škodlivý vplyv na kvalitu vody.


2. Galvanický proces spôsobuje zároveň vznik ochrannej protikoróznej vrstvy, čím sa korózia natrvalo zastaví.


3. Ďalším dôležitým benefitom prebiehajúceho procesu je fakt, že radikálne znižuje riziko vzniku baktérií Legionella v celom vodovodnom systéme.


Životnosť zariadenia Ion ScaleBuster je cca 10 rokov, pričom po celý čas pracuje bez údržby a bez spotreby energie.


Inštalácia je jednoduchá a rýchla. Ion ScaleBuster chráni prírodu, šetrí financie aj energie, na  ľudský organizmus nepôsobí táto metóda nijako rušivo a zachováva priaznivé zloženie vody.


O účinnosti metódy svedčí už aj rad referencií od renomovaných firiem, akými sú Siemens, ABB, BOSH, Allianz, Commerzbank, McDonald´s, bytové domy, nemocnice, polyfunkčné objekty, čistiarne Bell & Blanc, Skybau, Holcim …

U nás túto technológiu zavádza firma PROSPEKTA s.r.o. ktorá má pre SR výhradné zastúpenie. www.scalebuster.sk