bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 10.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Nesedia vám nové alu disky s techničákom?

Aby bolo vaše auto na cestách bezpečné, elektróny je nutné voliť naozaj pozorne. Alu disky je možné vybrať z originálov schválených s autom ako celok alebo z rôznych dizajnových kúskov či náhradných dielov, ktoré schválil výrobca. Keď ich ale chcete používať na verejných komunikáciách, musia vám sedieť s technickým preukazom. Čo robiť, keď to tak nie je?

Potvrdenia, certifikáty, papierovačky

Rozmery elektrónov musia sedieť s údajmi, ktoré máte v technickom preukaze vášho auta. Problém však nastáva vtedy, keď v ňom máte zapísaný jeden jediný rozmer. Vtedy máte dve možnosti. Buď si vyberiete presne také disky, alebo vás čaká o čosi dlhší proces. Ak chcete iné disky, musíte si vybrať certifikovaného predajcu, ktorý vám môže vystaviť doklad o schválení daného typu pre vaše auto. Tento doklad sa nazýva TUV certifikát.

Cesta na úrady vás neminie

Keď už máte v rukách TUV certifikát, čaká vás cesta na STK. Tam vám overia, či sa alu disky prakticky dajú namontovať na vaše vozidlo. Ak všetko bude sedieť, vydajú vám tzv. protokol o zvláštnej kontrole STK. Ten potom vezmete na Obvodný úrad cestnej dopravy v mieste svojho trvalého bydliska, kde vám za poplatok komponent schvália a zapíšu do technického preukazu.

Vybrať správne elektróny pomôžu odborníci

Elektróny musia, pochopiteľne, k pneumatikám pasovať. Ich šírka aj priemer musia presne sedieť, preto sa radšej poraďte s odborníkom. Špecialista v pneuservise by mal presne vedieť, aké alu disky sú pre váš typ auta vhodné a môžu sa použiť tak, aby mali správnu rozteč dier a príslušnú hĺbku zálisu.

Pri výbere diskov je však okrem technickej stránky dobré si všímať ich vzhľad či farbu. Určite nič nepokazíte čiernymi alebo striebornými elektrónmi, ktoré vždy vyzerajú dobre. Stačí sa spoľahnúť na dobrý vkus ale aj na vlastný štýl.

Foto: Bigstockphoto

 

23.11.2016

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
Floowie
FORD
3D CAD
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  www.solicad.com  Areko, s.r.o.
TOP STAVEBNÉ
TOP KUCHYŇA
TOP TECHNOLÓGIE
TOP KÚRENIE
 
UV GROUP, s.r.o.
E.B.Lukáča 2
036 01 Martin
Nájdite nás na FB facebook
 
created by: CTS Europe s.r.o.