bottom left
UV GROUP, s.r.o., E.B.Lukáča 2, 036 01 Martin
Aktualizácia: 10.06.2018
INFO: +421 43 427 6534
bottom right
Textová reklama: Areko, s.r.o. - meracia a regulačná technika, meracie prístroje, meranie teploty, meranie tlaku, meranie prietoku, snímače tlaku, termovízia, dataloggery, elektronický nos
top right top left top left
TOP STAVEBNÉ tipy pre Vás

Túžite po vlastnej autodielni? Potrebujete priestor, nástroje či napríklad dvojstĺpový zdvihák

Rozumiete autám, radi ich rozoberáte a chcete si založiť vlastnú autodielňu? Nemusí to byť nič zložité. Nezáleží na tom, či sa v dielni budete len „hrať“ s vlastným autom alebo budete ponúkať svoje služby aj ďalej. Niektoré náležitosti by vám v nej nemali chýbať.
 

Veľký priestor a pracovný stôl

Okrem potrebného vybavenia je dôležitým faktorom aj celkový priestor. Ten by mal byť praktický a ľahko udržiavateľný. V miestnosti môžu byť rôzne skrine na nástroje či nástenné vešiaky a police, kam sa dá ľahko umiestniť drobné náradie.

 

V dielni by určite nemal chýbať pracovný stôl s dostatočným odkladacím miestom. Uľahčí prácu a získa vám na ňu potrebný priestor. Pod podmienkou, že na ňom udržiavate poriadok, samozrejme. Vhodnou voľbou sú kovové stoly, na ktorých sa dá meniť pracovná doska. Tá sa totiž zvykne časom opotrebovať.

 

Drobné nástroje ako základ

Dielňa by nebola úplná bez základných nástrojov, ako je zverák, vŕtačka či bežný set na opravu auta. Samozrejmosťou by malo byť aj ručné náradie, ktoré by ste mali mať vždy po ruke. Skrutkovače, kladivá, pilníky, kliešte a mnoho ďalších drobností vám zjednoduší prácu.

 

Nástroje podľa špecializácie

Iné špecifické nástroje si musíte vybrať podľa toho, na čom budete pracovať. Môžete siahnuť po kovoobrábacích, zváracích či ručných nástrojoch ale aj lepiacich pištoliach. Všetko závisí od toho, na čo sa chcete špecializovať. Samozrejme, nikto vám nebráni v tom mať zo všetkého niečo.

 

Dvojstĺpový zdvihák prácu zjednoduší

Autodielňa by azda nemohla ani fungovať bez zdvíhacích zariadení, veď ide o bremená so značnou hmotnosťou. Jedno-, štvor- alebo dvojstĺpový zdvihák je určený na zdvíhanie osobných vozidiel alebo ľahkých dodávok. Najčastejšie sa využívajú stĺpové zdviháky s elektro-hydraulickým pohonom, vďaka ktorým môže mechanik pri práci pohodlne stáť a pracovný priestor je dostatočne osvetlený. 

 

Foto: Bigstockphoto

 

 

22.11.2016

FOTOGALÉRIA K ČLÁNKU
k tomuto článku nie sú žiadne ďalšie obrázky
REKLAMA
3D CAD
FORD
Floowie
bottom right bottom wide left bottom left
Zaujímavé odkazy:   CTS Europe s.r.o.  www.solicad.com  Areko, s.r.o.
TOP STAVEBNÉ
TOP KUCHYŇA
TOP TECHNOLÓGIE
TOP KÚRENIE
 
UV GROUP, s.r.o.
E.B.Lukáča 2
036 01 Martin
Nájdite nás na FB facebook
 
created by: CTS Europe s.r.o.